• Vážení, kterým není osud našeho fotbalu lhostejný - přišel čas se opět vyjádřit.

  Na dotazy dole samozřejmě odpověď žádná, takže to zkusíme “popohnat” urgencí a poté oznámením jinému orgánu, neboť se zde jedná o podezření ze spáchaní tr. činů (zpronevěra resp. porušování povinnosti při správě cizího majetku, zneužití funkční moci resp. zneužití vlastnictví, korupce..).

  Pokud jde návazně o fotbal, tak Euro jsme neukončili zrovna se ctí - po darovaném postupu ze slabé skupiny (neuvěřitelně slabými nervózními domácími fotbalisty) jsme konečně narazili na normální evropské mužstvo, a to nás trochu vyškolilo. Ne snad výsledkem, prohrát o branku ostuda není, ale všichni soudní viděli - a v podobném duchu se vyjádřila i zahraniční média - že portugalská kočka si s českou myší pohrála tak jak potřebovala a výsledkově byla velmi milosrdná.. Nato samozřejmě přišla trenérova (svazová) prohlášení o našem Eurohrdinství (postup ze skupiny) + chlácholivá ubezpečení, že v příštím kvalifikačním období půjde náš výkon ještě nahoru.. Jde to ještě? Vždyť u nás jsme pro leckoho (nesvéprávného) mistři světa již nyní! - ve lhaní si do kapsy určitě.. - a pak že si sami sobě tleskají jen politici či organizátoři předváděcích akcí..

  Nynější podzimní dvojzápas však naznačil, že s tou zlepšenou fotbalovostí to zas tak horké nebude. Slabí Dánové nám nedali trojku jen pro neschopnost svých zakončovatelů a pokud nás již doma porážejí takové fotbalové “velmoci” jako Finsko, pak opravdu něco (zase - tak jako před 2 roky) není v pořádku.. Těžko obstojí fakt, že nám chyběli někteří hráči, neboť základnu máme dostatečnou a např. nár. tým do 21 let si dovede poradit i při absencích. Čím to tedy je, že narozdíl od klubové zlepšenosti (na to, jak finančně vaří z vody) a obstojnosti jiných mládežnických reprezentací náš první nároďák stále fazónu, koncepci NEMÁ a už přes 6 hodin NEDAL GÓL? Nebude to třeba tím, že M.Bílek je jenom jeden?.. Jinde se totiž zřejmě snaží (a činí výměny), aby na nejzodpovědnějším oddílovém postu byl ten nejschopnější člověk.. Tedy v rámci finančních možností, kterýžto problém u národního týmu (viz i Bílkův plat) odpadá..

  Samozřejmě, že leckoho z totální trapnosti vysvobodil druhý finský poločas, ale nebylo to spíš další hrůzné zjištění, že ten gól zkrátka nedáme ani při plném nasazení proti podprůměrnému (výsledkově uspokojenému) soupeři?.. My zkrátka nemáme žádnou útočnou strategii, finální koncepci (a za tu odpovídá výhradně trenér), vše je jen na náhodu, a spoléhat pouze na to, že spokojeně bránící tým si dá gól sám, je docela málo.. A to k nám - snad kromě Malty (kde bychom se snad již mohli i dočkat kýženého gólu) - přijedou dozajista zkušenější mužstva s lepší obranou a drzejšími útočníky než bylo to finské.. Tento výprask, toto varování tedy snad nestačí NEBO NA CO SE JEŠTĚ ČEKÁ?.. Že doma s Bulhary prohrajeme a ty Bulhary (a Dány) pak z MS zase vyřadíme vymyšlenou penaltou (jako ve Skotsku)?.. Historie se neopakuje a Bílkovi všichni svatí jsou jistě již unaveni, proto by se mělo zavčas jednat.. Nakonec oni se vyměňují i normální trenéři, jejichž mužstvo hraje dobrý fotbal, avšak ho postihne výsledkový výpadek - a u nás je navíc známo (3/4 fotbalové veřejnosti to dobře ví), že pan Bílek normálním trenérem (s alespoň průměrnými úspěchy jinde) rozhodně není.. (Navíc stále ani neumí střídat - trápícího se Vydru v Dánsku nahradil potřebným Rajtoralem až v 72.min..)

  Ono se totiž může taky stát, že i když klíčoví hráči budou (již) zdraví, tak do našeho antikoncepčně rozháraného mužstva spěchat nebudou (i když Svaz je nyní přivábil startovným - což se však může jevit kontraproduktivní ve smyslu hráčské tlačenice pouze na zápasy s outsidery..) a pan trenér i se svým důvěřivým (či jak to nazvat) svazovým vedením si bude muset zvyknout pouze na druhou hráčskou jakkost.. Bohužel tytam jsou (Uhrínovy, Brucknerovy) doby, kdy se hráči na sraz do dobré HERNĚ KONCEPČNĚ UCELENÉ party těšili a táhli za jeden provaz Evropě a světu něco ukázat, neboť věděli, že za sebou mají kompetentní schopné vedení.. A přitom ten čas by mohl znovu nastat, neboť i když již třeba žádné hráčské Nedvědy, Poborské a Kollery nemáme, tak ty trenérské osobnosti ano. Na nejdůležitější trenérský státní post by tedy měl přijít opravdu schopný, potřebně charismatický člověk - a máme jich v čele s trenérem Vrbou dost (- z těch adeptů v podstatě nikdo horší než M.Bílek není..).

  No, nehledě k tomuto trvajícímu Kocourkovu (po politice i ve fotbale..) ty dotazy níže trvají, a přidává se k nim ještě jeden : JAK DLOUHO, PANE PELTO, BUDETE NÁŠ REPREZENTAČNÍ FOTBAL A S NÍM 3/4 INTELIGENTNÍ FOTBALOVÉ VEŘEJNOSTI VAŠÍM KAMARÁDEM A CHRÁNĚNCEM M.BÍLKEM JEŠTĚ DUSIT A NIČIT?..

  Ty odpovědi na konkrétní dotazy níže by již opravdu měly přijít - veřejnost fotbalová i daňověpoplatnická to oprávněně očekává..

  Urgence na FAČR byla dnes (12.9.2012) odeslána - pokud nepřijde odpověď do 2 týdnů, pak se bude činit dále jak je uvedeno shora..

  J.Vaněk a spol.
  reaktor1@centrum.cz