• Ano, je to tak. Kvalifikaci jsme sice zdárně přetrpěli, na Euro se dostali, avšak nějakéto bílé světlo na konci černého herního tunelu stále není vidět.. - zápasy s Maďarskem, s Ruskem, ba i s Řeckem (- hrát 20 min. proti oslabenému + slabému soupeři nestačí..) nás v tom jenom utvrdily..
  A jelikož se stala jedna opravdu neuvěřitelná věc v podobě počinu pana M.Pelty, pak jsme se tedy rozhodli tomuto přijít na kloub (= dostat nějaké uspokojivé vysvětlení) přímo od tohoto našeho národního fotbalového šéfa a dnešního dne 14.6.2012 mu zaslali tento
  otevřený dopis :

  Vážený pane předsedo.

  Před nedávnem jste učinil v našem fotbale jistý zcela relevantní krok, který může na delší dobu ovlivnit fungování našeho národního týmu, a tím tedy i celkového dění v našem fotbale, neboť funkčnost a úspěšnost nejvyššího českého týmu - tedy reprezentace - má nedílný relevantní dopad jak na nižší strukturu - tedy ligové týmy, tak i na masovou základnu výkonnostního fotbalu, jakož i na veřejnost (nejen fotbalovou, neboť fotbal je již i významným společenským fenoménem) + i resp.zvláštěpak na potřebné sponzory a investory.

  Žádáme tedy jisté vysvětlení souvisných okolností tohoto Vašeho kroku a předkládáme Vám tyto dotazy :

  1. Z jakého důvodu jste prodloužil smlouvu trenéru M.Bílkovi?

  2. Pokud byl uveden z Vaší strany důvod, že “pozvedl úroveň našeho týmu” - Vy máte za to, že náš národní tým má - na to, jakými kvalitními oddílovými hráči disponuje - dobrou (”pozvednutou”) úroveň, když kvalifikací se od počátku potácel velmi neutěšeně, a to jak výsledkově, tak herně?

  3. Pokud byl uveden z Vaší strany i důvod, že “dostal náš tým na Euro”, pak nutno uvést fakta - tedy že na toto Euro jsme se dostali :

  a) PODVODEM - tedy jen díky vymyšlené neregurélní penaltě na konci stěžejního zápasu proti Skotsku (za což měl herec Rezek obdržet nejméně žlutou a náš tým od UEFA pokutu..)

  b) ŠTĚSTÍM - neboť v barážových utkáních jsme vyhráli díky náhodné střele Pilaře resp.hezké akci Jiráčka až na konci utkání a rankově bezvýznamný soupeř byl herně lepší a vytvořil si mnoho šancí, které díky pouhé nezkušenosti neproměnil resp.narazil na skvělého P.Čecha..

  - Vy jste tedy snad tuto realitu neviděl či jste tyto (ostudné) okolnosti již zapomněl?

  4. Nebyla jistým varovným prstem (k Bílkovu odvolání) i fundovaná věcná kritika fotbalové veřejnosti v počátku i v průběhu kvalifikace - odpověděl jste někdy Vy resp.Váš předchůdce na argumenty těchto četných zainteresovaných oponentů?

  5. Není dostatečným argumentem k nekompetentnosti pana Bílka i fakt, že tento žádný předchozí trenérský úspěch neměl, v žádném klubu příliš nepobyl resp.byl vždy “odejit” - nebo dle Vás nemusí mít trenér za sebou žádné zkušenosti - tedy úspěšné zkušenosti, aby se stal trenérem národního týmu?

  6. Máte nějaký osobní (citový) vztah k panu Bílkovi resp.mu nějakým osobním (lidským) způsobem “fandíte”?

  7. Trenér, zvláštěpak reprezentační (zvláštěpak takové fotbalové velmoci, jakou je (resp.z tradice byla) ČR resp.ČSSR..), by měl, kromě schopností trenérských (takticko technických), zvláštěpak splňovat určitá osobnostní kritéria - být jakýmsi režisérem se skrytou autoritou, vzbuzující u hráčů (skrytý) respekt - tedy má mít PŘIROZENÉ CHARISMA.. - máte za to, že toto pan Bílek splňuje (tedy bezohledu na jeho neslavnou neúspěšnou minulost, což hráči podvědomě vědí..)?

  8. I když (někteří) hráči navenek tvrdí, že “jejich” pan Bílek je dobrým trenérem a stojí za ním (- viz i bujaré odvázání se po návratu z Černé Hory a zesměšňování oponentů..), není realita spíše taková, že vítají, že pan Bílek je k nim “hodný”(loajální) a kamarádsky měkký (čímž nahrazuje svoje neumění resp.absenci charismatu) a hráči tak pojímají každý reprezentační sraz namísto potřebné tvrdé práce spíše jako “zábavnou párty” s tím, že herní a výsledkový úspěch (který buď přijde nebo ne..) je až věcí druhořadou?..

  9. Máte za to, že žádný současný český trenér (působící třeba i v zahraničí) není kvalitnější než pan Bílek?

  10. V tomto smyslu nutno vyzvednout jméno zřejmě našeho současně nejlepšího trenéra pana Vrby. Není ostudným paradoxem pro celý český fotbalový národ, že ho oslovil slovenský fotbalový svaz a ne ten český? Nebo jste s ním již o případném převzetí nár.týmu již (neúspěšně) jednali? (tímto tohoto nechceme protěžovat, avšak vzhledem k počtu plzeňáků v týmu (kteří vlastně p.Bílkovi zachránili prozatímní národnětrenérský život) by tento byl velmi vhodným kandidátem, avšak adeptů je víc - v podstatě nikdo by zjevně nebyl horší než p.Bílek..)

  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  I když na tyto dotazy můžete mít, pane předsedo, svůj rétoricky obhajitelný subjektivní názor (který si však fotbalová veřejnost ráda vyslechne..), pak jsou zde ale dotazy následné - zcela zásadní :

  11. Jak je možné, že jste uzavřel novou smlouvu s panem Bílkem, A TO PŘED TAKOVOU VELKOU DŮLEŽITOU AKCÍ (což nemá v mezinárodní sféře, nejen fotbalové, obdoby..) - co vás k tomu vedlo?

  12. Pokud se proslýchalo (bylo medializováno), že chcete pana Bílka v rámci jeho dobré práce na Euru “uklidnit a pomoci mu tak k dobrému výsledku”, není tento důvod, vzhledem k okolnostem, zcela nelogický a absurdní?

  13. I když o podobném (bezprecedentním) prodloužení smlouvy před takto významnou akcí v Evropě (na světě) nevíme (= je to tedy možná světový unikát..), pak by se tento krok dal třeba pochopit, pokud by trenér prošel kvalifikací suverénně, jeho mužstvo bylo kompaktní a stabilizovaně herně navýši, a svaz by si tohoto úspěšného kvalitního trenéra přál bez ohledu na náhodný výsledek (neboť víme, že výsledek lokálního utkání určuje řada neovlivnitelných faktorů..) - tento případ však u pana Bílka rozhodně nenastal - nebo máte za to, že ano?

  14. Máte jistě bohaté funkcionářské zkušenosti, a to i v mezinárodním měřítku - mohl byste odhadnout, jak by v případě, že trenér národního týmu dlouhodobě nemá výsledky (a to ani herní) + důvěru veřejnosti, jednaly jiné národní fotbalové (sportovní) svazy - tedy jestli by s trenérem, který má v podstatě “nůž na krku” (resp.v našem případě již “v krku”), smlouvu před velkou akcí prodloužily či (dávno) před touto důležitou akcí “raději neriskovaly” a odvolaly ho?

  15. Mohl byste nám přeposlat právě uzavřenou Smlouvu s panem Bílkem resp. pokud je tato veřejně k vidění na internetu, tak zaslat http odkaz?

  16. Pokud jde o náš nár.tým na tomto Euru, jak vidíte jeho dosavadní účinkování - nebyl odevzdaný úvod s Ruskem ostudou (mohlo být i 6:1..) a promarněný (ve výsledkovém poklidu) zápas s oslabenými naprosto sterilními Řeky ukázkou (důkazem) toho, že českému týmu chybí sehranost (zvláštěpak v obraně, což byla
  vždy doména českého týmu), taktická úroveň, ba i “fyzička”?

  17. Nehledě k zápasu s Polskem - tedy i kdybychom ho třeba “zase nějak zvládli” - neuvažujete přecejen o trenérské změně (resp.změně realizačního týmu), a to vzhledem ke kvalifikaci MS, kde nás čekají soupeři nepoměrně kvalitnější než v právě proběhlé kvalifikaci ME (tedy kromě Španělska)?

  P.S.: Tento dotazový (apelační) dopis Vám píšeme před zápasem s Polskem, neboť dotazy č.11-15 považujeme za zcela zásadní a nic na těchto nemůže změnit ani případný úspěch v tomto posledním zápase ve skupině, ba ani kdybychom se stali mistry Evropy.. V tomto utopickém případě byste však mohl odpovědět tím, že jste “jasnozřivě” věděl, že pan Bílek nás po nové Smlouvě k tomu titulu dovede.. - máte tedy (bez ohledu na naše další účinkování na Euru) nějaké paranormální schopnosti?

  Pane předsedo, děkujeme Vám za neformální věcné odpovědi a jsme s pozdravem

  Jan Vaněk a spol. + dozajista i nesčetná fotbalová obec ČR

  Dne 14.6.2012

  Tolik tento dopis - odpověď zde uveřejníme v plném znění.

  E-mail : reaktor1@centrum.cz